Nieruchomości z regionu

Wyszukiwarka ofert MLS Poszukamy nieruchomości Poszukamy nieruchomości

ABA-BS-886 Świebodzin, Lubinicko - obiekt na sprzedaż

Galeria zdjęć

Opis

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sprzedaży zespołu pałacowo-parkowego tuż koło Świebodzina (lubuskie). Doskonała komunikacja we wszystkie rejony kraju oraz do zachodnich sąsiadów. Łączna powierzchnia działki gruntu 13,1 ha, łączna powierzchnia użytkowa dworsko-pałacowa 1143 m1. Cały obiekt w tym magazyn (663 m2) objęte ochrona konserwatorską.

Budynek dworu (pow. użytkowa 609 m2) wybudowany ok. 1800 r. jako dwór parterowy, częściowo podpiwniczony z poddaszem użytkowym. Ściany z cegły palonej pełnej, dach dwuspadowy pokryty dachówką ceramiczną.

Budynek pałacu (pow. użytkowa 534 m2), wybudowany w 1886 r. jednopiętrowy, podpiwniczony, z poddaszem użytkowym . Ściany z cegły palonej pełnej, dach dwuspadowy pokryty dachówką ceramiczną. Przy pałacu dwie wieże widokowe przykryte hełmami z blachy miedzianej.

Park złożony jest z dwóch części:

I. o powierzchni 2,4 ha, zabudowana wyżej opisanymi budynkami, z drzewostanem w wieku 50-100 lat.

II. o powierzchni 10,7 ha, park o charakterze leśnym założony w II połowie XIX w. - rośnie tam ok. 20 gatunków drzew. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego tereny te przeznaczone są pod zabudowę usługową, tereny zieleni urządzonej oraz obiekty i zespoły wpisane do rejestru zabytków.

W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego tereny te przeznaczone są pod zabudowę usługową, tereny zieleni urządzonej oraz obiekty i zespoły wpisane do rejestru zabytków.
Film - teren  i zabudowania z zewnątrz : https://www.youtube.com/watch?v=eQU74CEsY7U&feature=youtu.be,  https://www.youtube.com/watch?v=JbdsCKnTKUg

Jako jeden z nielicznych obiektów rezydencjalnych na tym terenie pałac i dwór zachowały wiele oryginalnych elementów wystroju i wyposażenia wnętrza. Przetrwała tu malarska, neorenesansowa dekoracja sklepień, rzeźbione boazerie i schody wraz z ozdobną balustradą, obramienia kominków , stolarka okienna z witrażowymi szkleniami, stolarka drzwiowa z dekoracyjnym wykończeniem płycin. W pomieszczeniach parteru zachowały się sztukatorskie i lustrzane zdobienia, boazerie, kominki i część umeblowania np. malowana 6-drzwiowa szafa z postaciami uzbrojonych rycerzy i tarczą herbową. We dworze przetrwała ozdobny, kaflowy piec. Oba obiekty od czasów powojennych użytkowane były jako pomieszczenia biurowe.

Film - wnętrze https://www.youtube.com/watch?v=ffgato_8Ips

KOMUNIKACJA i lokalizacja

Nieruchomość schowana jest we wsi Lubinicko przylegające do Świebodzina tuż przy wschodniej obwodnicy, łączącej drogę z Zielonej Góry z trasą Świecko-Poznań. W niedalekim otoczeniu skrzyżowania głównych szlaków komunikacyjnych Polski tj. autostrady A2, komunikujacej Europe zachodnią z Poznaniem i Warszawą oraz trasą szybkiego ruchu S3, biegnącą ze Świnoujścia na południe Polski. Przez Świebodzin przebiega również ważna magistrala kolejowa E-20 (Warszawa Zachodnia-Kunowice-Berlin).

Wieś położona wzdłuż drogi nr 303 posiada korzystne położenie pod względem dostępności komunikacyjnej ok. 3 km od wjazdu na drogę ekspresową - S3, około 10 km od autostrady A2. Odległość od Zielonej Góry ok. 47 km w kierunku południowym, odległość od Słubic i Frankfurtu nad Odrą - ok. 85 km oraz 190 km od Berlina (na zachód) oraz 110 km od Poznania (na wschód) Autostradą Wolności - A2. Odległość od portu lotniczego w Babimoście 23 km.

Miasto i gmina Świebodzin położone są w centralnej części woj. lubuskiego, w bezpośrednim otoczeniu skrzyżowania głównych szlaków komunikacyjnych Polski tj. autostrady A2 komunikującej Europe zachodnią z Poznaniem i Warszawą oraz trasą szybkiego ruchu S3 biegnącą ze Świnoujścia na południe Polski. Przez Świebodzin przebiega również ważna magistrala kolejowa E-20 (Warszawa Zachodnia-Berlin).


 

Nota prawna

testOpis oferty zawarty na stronie internetowej sporządzany jest na podstawie oględzin nieruchomości oraz informacji uzyskanych od właściciela, może podlegać aktualizacji i nie stanowi oferty określonej w art. 66 i następnych K.C.

Dane agenta

Renata Nocuń-Górska
722 25 25 25
722 252 525
Nr licencji: 6067
renata.nocun@atn24.pl

Osoba odpowiedzialna

Nr licencji 6067

Szczegóły oferty

Symbol oferty ABA-BS-886
Lokalizacja Świebodzin, Lubinicko
Rodzaj obiektu zamek_palac
Pow. całkowita [m2] 1 100,00 m²
Cena 3 200 000 PLN
Cena/m2 2909.09 PLN

Nieruchomość

Standard
Powierzchnia działki [m2] 130 000 m²
Rok budowy 1800

Pomieszczenia